w Inwestowanie w nieruchomości samemu czy z pomocą doświadczonego specjalisty?

Inwestowanie w nieruchomości samemu czy z pomocą doświadczonego specjalisty?

Posiadasz już jakiś budżet na inwestowanie w nieruchomości i zastanawiasz się jak zacząć? Zastanawiasz się, w jakie nieruchomości inwestować i czy np. kamienica do remontu, którą później sprzedasz to dobry pomysł? Poznaj nasze porady.

 

Inwestowanie w nieruchomości samemu

 

Inwestycje mieszkaniowe Kraków, Trójmiasto, Łódź a może Warszawa? Jaki budżet jest potrzebny, żeby zyskać choć 10-20%, a może istnieje realna szansa na większy zysk? W co inwestować? Kamienica do remontu brzmi zachęcająco, ale czy podołam całemu procesowi? To jedne z podstawowych pytań, jakie zadaje sobie początkujący inwestor.

 

Naturalnie, inwestowanie w nieruchomości to zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów w obecnych czasach – przybierająca na sile inflacja sprawia, że trzymanie środków finansowych na koncie przestaje mieć sens. De facto, tracimy z każdym rokiem. Inwestycje w nieruchomości są z kolei znacznie mniej ryzykowne. Trzeba jedynie wiedzieć, jak to robić.

W jakie nieruchomości inwestować? Kilka porad

 

Zacznijmy od kilku porad, które warto przeczytać, zanim zaczniesz inwestowanie w nieruchomości:

  1. Jeśli posiadasz budżet w okolicach 300-500 tys. złotych: to najlepiej sprawdź rynek wtórny mieszkań w dużych miastach i myśl raczej o remoncie, a potem wynajmie. Zyskujesz w ten sposób ok. 5-8% rocznie. Możesz też spróbować szukać okazji i kupić mieszkanie na flipa – to jednak wymaga wielu miesięcy, by wypatrzeć odpowiednią okazję i kolejnych miesięcy na remont mieszkania.
  2. Jeśli posiadasz budżet powyżej 500 tysięcy do miliona złotych, może Cię już zainteresować zakup mieszkania w kamienicy lub w nowym budownictwie, w stanie deweloperskim. Znów: celuj w duże miasta – w nich zawsze są studenci i ludzie, których stać na wyższy czynsz lub wydanie niemałej sumy na zakup mieszkania marzeń. Remont kamienicy, w której kupisz mieszkanie, może sprawić, że jego wartość wzrośnie nawet o 30-40%. Mądre inwestowanie w nieruchomości tego typu daje nawet 2,5-4 tysiące czystego zysku miesięcznie przy wynajmie albo 10-20% przy sprzedaży w tym samym roku, a nawet 50% jeśli poczekasz min. 5 lat. 
  3. Jeśli Twój budżet to kilka milionów złotych, to kamienica do remontu brzmi jak strzał w dziesiątkę. Nie musisz wcale posiadać budżetu na jednocześnie i zakup i remont kamienicy – możesz wejść w spółkę z firmą deweloperską. Na sprzedaży i wynajmie tak dużej nieruchomości można zyskać znacznie więcej niż na zakupie pojedynczych mieszkań.

Inwestowanie w nieruchomości z pomocą specjalisty

 

Cała kamienica na sprzedaż to rzadkość. Jeśli na taką trafisz i jest to kamienica do remontu, to wówczas – z uwagi na i tak stosunkowo wysoki koszt inwestycji – konsultacja ze specjalistami może okazać się znacznie lepszym pomysłem niż samodzielnie inwestowanie w nieruchomości. Po pierwsze, wybrani eksperci sprawdzą, czy dzielnica i lokalizacja rzeczywiście jest atrakcyjna, po drugie, pomogą wycenić koszt remontu i sprawdzą, jakie ulgi i dotacje mogą go obniżyć, załatwią za Ciebie formalności, a często po prostu wejdą z Tobą w spółkę, odkupując część udziałów.

 

Nasz firma Money Square Investment świadczy wyspecjalizowane usługi w tym zakresie – oferujemy zarówno consulting, jak i remont kamienic, ich sprzedaż, a także odkupienie udziałów. Jeśli posiadasz kamienice na sprzedaż albo chcesz zacząć inwestowanie w nieruchomości, zgłoś się do nas. Przekonasz się, że z nami przyjemnie i bezpiecznie prowadzi się interesy.

Inwestycje mieszkaniowe Kraków i inne duże miasta – obraz na rok 2021

 

Rekordowo mało mieszkań na sprzedaż na rynku wtórnym, kamienice na sprzedaż w Krakowie i innych wielkich miastach najczęściej w nierewitalizowanych obszarach, olbrzymia podwyżka cen materiałów budowlanych (o kilkadziesiąt a nawet 100%) i ich częsta niedostępność w hurtowniach – wszystko to sprawiło, że rok 2021 z jednej strony nie był łatwy, jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, a z drugiej strony stworzył niespotykane dotąd szanse na zysk. Wszystko zależało od tego, czy inwestor zaufał doświadczonemu deweloperowi lub na czas zakupił odpowiednią nieruchomość.

Jak zapowiadają specjaliści, ceny mieszkań będą rosnąć w przyszłości. Inwestycje w nieruchomości mieszkaniowe to zatem aktualnie doskonała lokata.

Pozostałe Artykuły

Zobacz wszystkie
Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis może być bezpieczny i wygodny.
Akceptuję