w

W Gdańsku i na Helu – krakowski deweloper jest aktywny na północy naszego kraju i tu oddaje do użytku przestrzenie biznesowe oraz planuje kolejny projekt. W Trójmieście spółka przygotowała biurowiec Newport Office Center, natomiast na półwyspie stworzy proekologiczną inwestycję z apartamentami.

 

Powierzchnie biurowe przygotowano na terenie gdańskiej dzielnicy Nowy Port. Przy ulicy Na Zaspę 3, w otoczeniu przedwojennych gdańskich willi i zabytkowych kamienic, dokonano rewitalizacji obiektu powstałego w latach 50. ubiegłego wieku. W jego wnętrzach kryje się ponad 2,6 tys. mkw. łącznej powierzchni, w tym ponad 500 metrów na poziomie -1. Newport Office Center stoi niecałe dwa kilometry od Portu Gdańskiego. Projekt jest skomercjalizowany w ponad 90 proc.

 

Buydnek Na Zaspę 3
Budynek Na Zaspę 3 – Gdańsk

 

Z kolei na Helu, firma z małopolski planuje przygotować kompleks designerskich apartamentów. Pod nazwą Helsk Residence kryje się szesnaście lokali, które zostaną urządzone w stylu modernistycznego minimalizmu. Inwestor zamierza zastosować trzy stylizacje: Bosman, Modern Cave oraz Eco Elegance. Estetyka tej pierwszej będzie nawiązywać do luksusowego jachtu, a akcenty art deco oddadzą ducha lat 30. XX wieku. W stylu Modern Cave zastosowane zostanie połączenie surowego betonu z naturalnymi akcentami wędzonego dębu. Eco Elegance to głównie minimalizm dopełniony nordyckimi meblami. W ramach części wspólnych przewidziano np. sauną, wypożyczalnię leżaków oraz mini-bar. Projekt powstanie w helskim lesie, w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i pięć minut spacerem od plaży.

 

Money Square Investment to firma zajmująca się rewitalizacjami i sprzedażą nieruchomości. Działa na terenie całej Polski, głównie w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Helu czy Łodzi, 90% inwestycji realizuje we współpracy z konserwatorami zabytków. W listopadzie br. firma otrzymała w użytkowanie wieczyste teren dawnej łódzkiej fabryki Karola Scheiblera, która także zostanie zrewitalizowana. Wśród innych realizacji znajduje się Młyn Lelitów w krakowskiej Nowej Hucie. Ponadto spółka może pochwalić się rewitalizacją kameralnej krakowskiej kamienicy przy ulicy Oskara Kolberga 16, czy wrocławskiego budynku mieszczącego się przy ulicy Hugona Kołłątaja 23.

 

Wiuzalizacja budynku Helsk Residence
Wiuzalizacja budynku Helsk Residence

 

źródło: projektinwestor.pl

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis może być bezpieczny i wygodny.
Akceptuję